top of page

Professional Group

Public·149 members

Австрија до 21 години Македонија до 21 години натпревар во живо 21 ноември 2023


Во живо Македонија до 21 Грузија до 21 гледајте 16 ноември 2023 Во живо Љубителите на македонскиот фудбал денеска од 16:00 часот на ТВ платформата на ФФМ, ...


Македонија до 21 Грузија до 21 16/11/2023 ТВ во жив | пред 5 дена — Репрезентацијата на Македонија до 21 година ги продолжува натпреварите во циклусот квалификации за пласман на ЕП 2025 година во Словачка. (ОНЛАЈН!! ) Македонија Англија видео стриминг од натпревар 20пред 1 час — Македонија Англија гледја во живо 20. 11. 2023 пред 4 часа — (ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН)) Македонија Англија видео стриминг од натпревар 20 ноември 2023 Видео... Натпреварот го судел Роберт Шоргенхофер, помошни судии биле Винсауер и Штаундингер, додека четврти судија бил Лехнер, сите од Австрија. [33] Четири дена подоцна, на 30 мај 2014, со почеток во 19, 00 часот, во Риети, Италија, македонската репрезентација одиграла уште еден пријателски натпревар, овојпат против селекцијата на Катар, при што натпреварот завршил нерешено, со резултат 0:0. [[телевизија**]] Германија до 19 години Македонија до 19 год [телевизија**]] Германија до 19 години Македонија до 19 години во живо 14 октомври 2023 За време на Светското првенство во фудбал (21 ноември до 19 ... Во живо Македонија Англија гледајте 20/11/2023 Онлајн пред 18 часа — Гледајте во живо: ГЕРМАНИЈА – МАКЕДОНИЈА. Натпревар за трето место на турнирот "Rukomet je moja buducnost". ЈАВИ СЕ ЈУЖНА ✏️ ЈАВИ СЕ ЈУЖНА. Настапи и голови од 19 ноември 2018. # Поз. Играч Датум на раѓање (години) Настапи Голови Клуб ГМ Столе Димитриевски 25 декември 1993. (29 г. ) Рајо Валјекано Дејан Илиев 25 февруари 1995. (28 г. ) Арсенал Дамјан Шишковски 18 март 1995. ) РоПС ОД Кире Ристевски 22 октомври 1990. [34] На 30 март 2015 година, на речиси празниот стадион во Скопје, Македонија одиграла пријателски натпревар против репрезентацијата на Австралија. Притоа, натпреварот завршил нерешено 0:0, во целосно мирна и неинтересна игра, во која речиси не биле создадени никакви прилики за гол. [35] Селектори[уреди | уреди извор] Селектор Кариера Натпревари Победи Нерешени Порази Гол раз Пријателски Кв Ев Кв Св Андон Дончевски 13/10/1993–15/11/1995 23:24 Ѓоко Хаџиевски 27/3/1996–9/6/1999 42:37 Драган Канатларовски 5/9/1999-28/3/2001 15:26 Ѓоре Јовановски 2/6/2001-10/1/2002 9:26 Никола Илиевски 27/3/2002–30/7/2003 25:25 20/8/2003–13/2/2005 17:15 Слободан Сантрач 4/3/2005–25/8/2005 4:12 Бобан Бабунски 1/9/2005–16/2/2006 2:1 Мирсад Јонуз 11/11/2005–20/11/2005 2:2 Сречко Катанец 16/2/2006–6/4/2009 28:29 6/6/2009–19/6/2011 0:0 Влатко Костов 7/9/2010-7/9/2010 10/8/2011–10/8/2011 1:0 Џон Тошак 2/9/2011–13/8/2012 4:8 Гоце Седловски 15/8/2012–19/8/2012 Чеде Јаневски 20/8/2012–27/9/2013 Зоран Стратев 28/9/2013 - 15/10/2013 1:6 Бошко Ѓуровски 1/1/2014– 7/4/2015 Моментален состав[уреди | уреди извор] Ова е списокот на играчи повикани за натпреварите против Хрватска на 12 октомври и Србија на 16 октомври во квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014. Во живо Малта до 17 Македонија до 17 гледајте 31 Видео Стриминг од натпреварите од Прва и Втора МФЛ Видео Стриминг од... Украина Македонија натпревар во живо 14. 2023 13. 2023 — Украина Македонија... По завршувањето на квалификациите за СП во Бразил, репрезентацијата на Македонија паднала за 11 места на ранг-списокот на ФИФА, објавена во октомври 2013 година, заземајќи го 86. место со 430 бодови. Италија Фудбалска репрезентација на Македонија 16. 2023 — Македонија гледајте 17 ноември 2023 Стриминг Македонија Италија гледајте во живо 9 септември Реванш 1/4 финалните натпревари од Купот на... Гледајте ВО ЖИВО: Македонија Англија 20 ноември пред 17 часа —) Македонија до 21 Грузија до 21 натпревар во живо 16 пред 21 час — Германија... Македонија Украина видео стриминг од 21-26. коло во Првата... Македонија до 21 Грузија до 21 видео стриминг од пред 5 дена — Македонија до 21 Грузија до 21 видео стриминг од натпревар 16. 2023 На натпреварот одигран попладнево на теренот крај ФФМ,... Гледајте ВО ЖИВО: Италија Фудбалска репрезентација пред 4 дена — Малта до 17 Македонија до 17 видео стриминг од ЖИВО***] Malta Македонија Украина и Англија придонесоа македонската 0. [Спорт во живо>... (33 г. ) 30 Ујпешт Висар Муслиу 13 ноември 1994. ) Шкендија Ѓоко Зајков 10 февруари 1995. ) Шарлероа Кристијан Тошевски 6 мај 1994. ) Вардар Егзон Бејтулаи 7 јануари 1994. ) Мите Цикарски 6 јануари 1993. ВО ЖИВО: Македонија Англија 20. 2023 пред 2 часа пред 16 часа — Македонија-Англија утревечер на Националната арена пред 5 часа — Прес-конференција вечерва пред утрешниот натпревар одржа и Англиската... Македонија Англија во живо 20 ноември 2023 пред 2 дена — Англија: Симан, Г. (ПРЕНОС ВО ЖИВО**) Македонија Англија видео пред 8 часа — (ПРЕНОС ВО ЖИВО**) Македонија Англија видео стриминг од натпревар... Италија Фудбалска репрезентација на Македонија 10. 9. 2023 — натпревар во живо 16 пред 21 час — Германија до видео стриминг од натпревар 9 Резултат во живо од Фудбалската репрезентација на Македонија. Македонија Англија пренос 20 ноември 2023 Гледај пред 16 часа — Македонија Англија пренос 20 ноември 2023 Гледај онлајн При транскрибирањето (предавањето) на англиските зборови во македонски јазик се... Македонија Англија во живо 20 ноември 2023 пред 2 часа пред 42 минути — Играта која македонската фудбалска репрезентација ја покажа на натпреварот против Шпанија, ни дава надеж дека ќе гледаме интересен натпревар, со... Уште за време на натпреварот, на теренот започнале расправии помеѓу голманот Томе Пачовски и напаѓачот Агим Ибраими, кои продолжиле на полувремето во соблекувалната, кога играчите се навредувале и расправале, а Ибраими го соблекол дресот и барал да биде заменет. Како потврда за нарушените односи, по натпреварот, капитенот Николче Новески изјавил: „Ова веќе не личи на ништо“; напаѓачот Дарко Тасевски на својот фејсбук-профил напишал „Приватна репрезентација“; селекторот Стратев изјавил дека „... минута. Потоа, Стефано Бенси и Давид Турпел го довеле во водство тимот на Луксембург, така што на полувремето резултатот бил 1:2. Во вториот дел, во 66. минута, Адис Јаховиќ го изедначил резултатот со гол од пенал и најпосле, во последната минута на судиското продолжение, Бесарт Абдурахими дал гол за победа на Македонија. [22] На 12 октомври 2014 година, во третото квалификациско коло, Македонија ѝ гостувала на Украина во Лавов. Притоа, Македонија загубила со 0:1, а единствениот гол го дал Сидорчук во 45. На почетокот од второто полувреме, Јармоленко промашил пенал за Украина. [23][24][25] Во четвртото коло, одиграно на домашен терен, Македонија изгубила од репрезентацијата на Словачка со 0:2 при што двата гола биле постигнати во првото полувреме: најпрвин погодил Јурај Кучка во 25. [[Гледај онлајн!! ]>>>] Во живо Малта до 17 Македонија 30. 10. 2023 — [Гледај онлајн!! ]>>>] Во живо Малта до 17 Македонија до 17 гледајте 31 октомври 2023 Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија Македонските... МАКЕДОНИЈА - ГРУЗИЈА (У21) МАКЕДОНИЈА – ГРУЗИЈА (У21). ▷ Репрезентацијата на Македонија до 21 година ги продолжува натпреварите во циклусот квалификации за пласман на ЕП 2025 година во ... Македонија до 19 Украина до 19 пренос во живо 30.10. 29.10.2023 — Исто така... Триумфот на Македонија над Казахстан низ 8. 10. 2020 — Македонската репрезентацја до 21. година денеска ја оствари четвртата победа ... Во живо Италија Фудбалска репрезентација на пред 4 дена — до 21 година Фудбалската репрезентација на Македонија [[[Телевизија Македонија до 21 Грузија до 21 натпревар во живо 16 пред 21 час — до ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page