top of page

Professional Group

Public·149 members

Kosova Bjellorusia 2022 21 nëntor 2023


4 muaj më parë. Formacionet zyrtare: Bjellorusia – Kosova · Share Button Gazeta Blic · 4 muaj më parë. Bjellorusia – Kosova, në këto kanale televizive do të ...


Orari i ndeshjeve të Kosovës për EURO 2024 ... 2022 in Frankfurt am Main, Germany. (Photo by Lukas Schulze - UEFA/UEFA via Getty ora 20:45 | Kosova – Bjellorusia ora 20:45 | Rumania – Zvicra, Andorra ... Ukrainasit në pritje të luftës, Bjellorusia e gatshme për stërvitje 1:47... Kosova on... • FB: https Ukrainasit në pritje të luftës, Bjellorusia e gatshme për stërvitje me Rusinë - 20.02.2022.YouTube · KlanKosova · 20 shk 2022 Euro 2022/ Shqipëria e Kosova në Ligën C, format i ri nga Kosova, Armenia, Luksemburgu, Estonia Grupi C2: Bjellorusia, Irlanda e Veriut, Gjibraltar, San Marino Grupi C3: Azerbajxhan, Mal i Zi, Ishujt Faroe, Andorra Kosova me objektiv të qartë ndaj BjellorusisëKosova është mysafire e Bjellorusisë për ndeshjen e katërt të fazës kualifikuese për ‘Euro 2024’ në kuadër të Grupit I. Për shkak të sanksioneve, skuadra nikoqire nuk mund t’i luajë takimit si vendas dhe derisa sfidat tjera i ka zhvilluar në Serbi, ndaj Dardanëve do të luajë në Budapest të Hungarisë. Kosova Bjellorusia 2022 21/11/2023 - Global Crisis Response 13 orë më parë — Kosova Bjellorusia transmetim i drejtpërdrejtë 2022 21/11/20 2 orë më parë — Kosova Bjellorusia transmetim i drejtpërdrejtë 21 nëntor 2023 12 ... Sanksionet e UEFA-s krijojnë përshtjellime, media kroate: A do të luajë edhe Kosova në stadiumin e Serbisë? Postuar: Dhjetor 23, 2022 | 15:55 Sanksionet e UEFA-s ndaj Bjellorusisë, kanë krijuar përshtjellime, për sa i përket eliminatoreve të Europianit, që do të zhvillohen duke filluar nga viti i ardhshëm. UEFA e ka konfirmuar se ndeshja e parë e Bjellorusisë kundër Zvicrës së Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2024 do të zhvillohet në Novi Sad të Serbisë, më 25 mars të vitit 2023. Ky vendim është marrë pasi Bjellorusia është nën sanksione për shkak të mbështetjes së Rusisë në luftën me Ukrainën dhe nuk mund të luajë ndeshjet e saj në shtëpi. Gazeta kroate e habitur me vendimin e UEFA-s: A do të luajë ... Kosova kundër Bjellorusisë në Serbi? Demokracia. 13:33 | 22 Dhjetor 2022. Share: Share: Share · Tweet. UEFA e ka konfirmuar se ndeshja e parë e Bjellorusisë ... Kosova mundet nga BjellorusiaKosova U20 ka pësuar humbje nga Bjellorusia U20 me rezultat 101:60 (22:17, 21:17, 26:9, 32:17), në kuadër të FIBA Men’s European Challengers, që po zhvillohet në Hungari. Periudha e parë ishte kryesisht e baraspeshuar, ku për një nuancë bjellorusët ishin më të mirë, duke e fituar këtë pjesë 22:17. Dardanët barazuan shifrat në periodën e dytë, që po ashtu ishte e barabartë deri në katër minutat e fundit, 34:34, kur Bjellorusia filloi shkëputjen dhe përfundoi pjesën e parë në të mirë të saj 43:34. Bjellorusia nuk u ndal dhe vazhdoi me lojë të mirë edhe në çerekun e tretë, që ishte fatale për djelmoshat kosovarë, 26:9, derisa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 69:43. 10 minutat e fundit ishin formale dhe Bjellorusia triumfoi në fund 101:60. "Botërori 2022", Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut në vazon e 4-t, Kosova në të 5-ënFederata Botërore e Futbollit (FIFA) ka zbuluar vazot për ndeshjet eliminatore të Evropës në Kupën e Botës "Katar 2022", ku do të marrin pjesë shtetet, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas deklaratës nga FIFA, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të jenë në vazon e 4-t, Kosova në të 5-n ndërkaq Turqia në të 2-n. Ndërkohë shorti do të hidhet më 7 dhjetor të hënën në ora 18:00 sipas kohës lokale në qytetin Cyrih të Zvicrës, me pjesëmarrjen e 55 shteteve anëtare të UEFA-s. Vazot e shortit të eliminatorëve të Evropës ku do të arrijnë të shkojnë 13 kombëtare evropiane në Kupën e Botës të FIFA-s në Katar, janë si në vijim:Vazoja e parë: Belgjika, Franca, Anglia, Portugalia, Spanja, Italia, Kroacia, Danimarka, Gjermania, HolandaVazoja e dytë: Turqia, Zvicra, Uellsi, Polonia, Suedia, Austria, Ukraina, Serbia, Sllovakia, RumaniaVazoja e tretë: Rusia, Hungaria, Republika e Irlandës, Çekia, Norvegjia, Irlanda e Veriut, Islanda, Skocia, Greqia, FinlandaVazoja e katërt: Bosnjë e Hercegovina, Sllovenia, Mali i Zi, Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Bullgaria, Izraeli, Bjellorusia, Gjeorgjia, LuksemburguVazoja e pestë: Armenia, Qiproja Greke, Ishujt Faroe, Azerbajxhani, Estonia, Kosova, Kazakistani, Lituania, Letonia, AndorraVazoja e gjashtë: Malta, Moldavia, Lihtenshtajni, Gjibraltari, San MarinoFormati i eliminatorëve të EvropësNë eliminatoret evropiane kombëtaret ndahen në 5 grupe me nga 6 kombëtare dhe 5 grupe me nga 5 kombëtare. Kosova U20 Federata e Basketbollit të Kosovës Klasifikimi për vendin e 11-të - Kosova - Gjeorgjia 79: 116 Klasifikimi për vendet 9-12 Hungaria - Kosova 82: 62 Klasifikimi për vendet 9-16 Rumania - Kosova 79: 82 Pjesëmarrëse në Kampionatin Evropian, Divizioni B, Gjeorgji, Grupi B 15-24 korrik 2022 Suedia - Kosova 81: 69 Kosova - Maqedonia V. 67: 85 Gjeorgjia - Kosova 92: 59 Kosova - Austria 79: 72 Klasifikimi për vendin e shtatë Kosova - Rumania 88: 93 Klasifikimi për vendet 5-8 Luksemburgu - Kosova 84: 80 Pjesëmarrëse në European Challenger, Hungari, Grupi E 9-15 korrik 2021 Bjellorusia - Kosova 101: 60 Kosova - Hungaria 46: 92 Sllovakia - Kosova 81: 64 Klasifikimi për vendin e 17-të 66: 56 Klasifikimi për vendet 17-21 58: 84 Pjesëmarrëse në Kampionatin Evropian, Divizioni B, Portugali, Grupi C 12-21 korrik 2019 Estonia - Kosova 96: 37 Kosova - Holanda 40: 88 Armenia - Kosova 40: 97 52: 86 Kosova - Suedia 63: 68 82: 73 Klasifikimi për vendet 17-22 63: 87 Kosova - Luksemburgu 73: 67 Pjesëmarrëse në Kampionatin Evropian, Divizioni B, Bullgari, Grupi D 13-22 korrik 2018 77: 81 Finlanda - Kosova 84: 45 Kosova - Portugalia 67: 76 Polonia - Kosova 71: 53 78: 53 Klasifikimi për pozitat 9-12 Holanda - Kosova 66: 60 Klasifikimi për pozitat 9-16 Maqedonia - Kosova 64: 66 Pjesëmarrëse në Kampionatin Evropian, Divizioni B, Rumani, Grupi D 14-23 korrik 2017 Kroacia - Kosova 100: 42 Kosova - Moldavia 102: 46 Kosova - Irlanda 79: 69 80: 55 63: 77 Klasifikimi për vendin e 19-të Kosova - Estonia 69: 73 Bullgaria - Kosova 78: 54 Pjesëmarrëse në Kampionatin Evropian, Divizioni B, Greqi, Grupi C 15-24 korrik 2016 69: 40 Kosova - Shqipëria 62: 55 Kosova - Britania e M. Video - Radio Evropa e Lirë Forcat ukrainase përgatiten për sulm të mundshëm nga Bjellorusia dhjetor 15, 2022. Kurti: Ditë historike për Kosovën. Kosova aplikoi të enjten ...Video - Radio Evropa e Lirë · 24 dhj 2022 ((TV**)) Kosova Bjellorusia drejtpërdrejt falas 21 nëntor 20 2 orë më parë — (TV**)) Kosova Bjellorusia drejtpërdrejt falas 21 nëntor 2023 7 sht 2023 — Ishujt Faroe Shqipëria drejtpërdrejt 20 qers (shiko tv**) ... Sporti Archives - Page 217 of 2022 4 muaj më parë. Formacionet zyrtare: Bjellorusia – Kosova · Share Button Gazeta Blic · 4 muaj më parë. Bjellorusia – Kosova, në këto kanale televizive do të ... Bjellorusia dhe Kosova do të përballen më 19 qershor nga ora 20:45, sipas orarit të publikuar në uebfaqen e UEFA-s, mirëpo ende nuk është zbuluar vendi se ku do të zhvillohet kjo ndeshje. Gjasat janë të mëdha që të gjendet një destinacion tjetër për këtë duel, ndërkohë që ngelet për tu parë se çfarë do të ndodhë. PANORAMASPORT. Dardanët U17 barazojnë me Bjellorusinë ... Bjellorusinë, në ndeshjen e dytë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2022. Kosova U17 është pjesë e grupit 1 të Ligës B dhe pas dy ndeshjeve ... Bjellorusia – Kosova, në këto kanale televizive do të transmetohet ndeshjaKombëtarja e Kosovës sot e luan edhe ndeshjen e fundit të muajit qershor, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2024. “Dardanët” do të ndeshen me Bjellorusinë në stadiumin “Szusza Ferenc Stadion” në Budapest me fillim nga ora 20:45, shkruan lajmi. net. Euro 2022/ Shqipëria e Kosova në Ligën C, format i ri nga UEFARevolucion nga UEFA, që ka ndryshuar formatin për kualifikimin në Euro 2022 për 19-vjeçarë. Tashmë do të ketë tre Liga dhe Shqipëria e Kosova kanë mësuar sot rivalët e tyre. Kuqezinjtë ndeshen në ligën C me Maltën dhe Moldavinë, kurse Kosova me Armeninë, Luksemburgun dhe Estoninë. Synimi do të jetë fitimi i grupit dhe ngjitja në Ligën 2. Ekipet që ndodhen në të njëjtën ligë me Shqipërinë dhe Kosovën, nuk mund të garojnë më shumë se deri në raundin e dytë. LIGA A Grupi A1: Irlanda, Holanda, Kroacia, Turqia Grupi A2: Ukraina, Gjermania, Suedia, Belgjika Grupi A3: Portugalia, Çeki, Greqi, Polonia Grupi A4: Italia, Anglia, Serbia, Austria Grupi A5: Spanja, Franca, Norvegjia, Sllovakia -Kalojnë nga Liga B në A: katër fitueset e grupeve, plus ekipi i dytë më i mirë -Kalojnë nga Liga A në B: pesë ekipet e renditura në vendin e katërt në secilin grup LIGA B Grupi B1: Bullgaria, Gjeorgjia, Bosnje Hercegovina, Uellsi Grupi B2: Danimarka, Skocia, Rusia, Letonia Grupi B3: Hungaria, Rumania, Qipro, Islanda Grupi B4: Izraeli, Sllovenia, Finlanda, Zvicra -Kalojnë nga Liga C në B: Të gjitha fitueset e grupeve, plus vendet e dyta në varësi të numrit të skuadrave që hyjnë. Kosova, në këto kanale televizive do të transmetohet ndeshja 19 qer 2023 — Bjellorusia është e fundit me asnjë pikë të grumbulluar. Kosova dhe Bjellorusia 2022. All Rights Reserved Privacy Policy. Ndërkohë në lidhje me ndeshjen Bjellorusi – Zvicër që do të luhet në Novi Sad, gazeta e madhe kroate “Jutarnji. hr” me të drejtë ka ngritur pyetjen “a do të luajë në Serbi edhe Kosova”, pasi që është në të njëjtin grup me Bjellorusinë. “A është e mundur? Zvicra ndeshjen e radhës do ta luajë në Serbi! Në rregull, Bjellorusia nuk mund të luajë në shtëpi. A do të luajnë edhe në Serbi me Kosovën që është në të njëjtin grup? ” – ka shkruar gazeta kroate. Federata e Futbollit e Kosovës - Football Federation of 19 orë më parë — Konferencë për media para ndeshjes Kosovë - Bjellorusi: Përzgjedhësi Primozh Gliha dhe kapiteni Fidan Aliti. Gjergj Vokrri and 121 others. 󰤥 122. 󰤦 50. 󰤧 5. Kosova mundet nga Bjellorusia 10 minutat e fundit ishin formale dhe Bjellorusia triumfoi në fund 101:60. Te Kosova u dalluan Mirlind Zekaj dhe Rron Thaçi me nga 16 pikë dhe Fatlind Shoshaj ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page