top of page

Professional Group

Public·119 members

Македонија Англија пренос во живо 20/11/2023 Пренос во живо


11.9.2023 — ГРУПА Ц Македонија – Италија 1-1 Украина – Англија 1-1 Малта – Македонија утре, 20. ... [ПРЕНОС ВО ЖИВО=] Во живо Malta Фудбалска пред 4 часа ...


коло ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Јанески даде половина од поените за МКК Куманово, а Димитровски 39 за Шкупи против Соколи 1933 РЕЗУЛТАТИ Втора Лига Мажи 18. 2023, 19:00 “Доб. Јовановски” Прилеп 71 - 93 Мега баскет МКК Куманово 19. 2023, 16:00 “СРЦ Кале” Скопје 77 - 80 Водно Санс Работнички 2018 18. 2023, 15:00 “Јане Сандански(м)”Скопје 59 - 53 МЗТ Скопје Уни Банка Ангели 19. 2023, 18:00 “Перо Наков” Куманово 48 - 71 Куманово 2009 ад Борец Баскет 18. Македонија до 21 Грузија до 21 16/11/2023 ТВ во жив | пред 9 часа — Официјална веб страница на Македонска Кошаркарска Федерација. 2023, 19:00 “Н. Н. Борче” Скопје 76 - 74 КК Маџари 2023 ад Шкупи 18. 2023, 19:00 “Јордан Мијалков” Штип 92 - 68 Соколи 1933 Тетекс ТТК 572 408 164 14 585 522 63 575 470 105 525 47 454 44 494 485 455 -6 546 576 -30 532 538 486 578 -92 492 602 -110 469 657 -188 Делегирање Трета лига-мажи-група Исток - 6. коло Делегирање Трета лига-мажи-група Запад - 6. коло Делегирање Трета лига-мажи-група Запад 5. коло РЕЗУЛТАТИ Трета Лига Мажи Исток РЕЗУЛТАТИ Трета Лига Мажи Запад 19. 2023, 00:00 “КК Вардар” Скопје 115 МКК Вардар Струмица 21. 2023, 20:00 “Никола Карев”Струмица Ролинг 08 Водњански Лисици 14. 2023, 16:30 “И. (Телевизија во живо###) Македонија до - Salternative Spa пред 12 часа — Преносот на фудбалски натпревари во живо е со HD квалитет. Нашата апликација е одличен висококвалитетен спортски пренос во живо од целиот свет. [[HD ВО ЖИВО==]!!!!] Македонија Англија пренос во пред 34 минути — Преносот во живо гледајте го на МРТ1. продукција. Гледајте ВО ЖИВО: Македонија Англија 20 ноември 2023 Денес ФФудбал ТВ во живо потполно ... Македонија (Фудбал) | Macedonia ... Англија придонесоа македонската фудбалска репрезентација да назадува три места... живо Malta Фудбалска репрезентација на Македонија пренос 12 септември. 0. +. 11. 2023 ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: Нема непоразени, МЗТ Скопје го доби дербито со Вардар Делегирање Прва лига мажи - 8. коло ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Фуриозни финални пет минути на Феникс 2010, за 50% успешност 19. 2023 АБА 2 ЛИГА: Пелистер и ТФТ Моцарт се разделија со Златибор со порази ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Дербито за Маџари (ФОТО) Натпревари во живо ПРВА ЛИГА ВТОРА ЛИГА ТРЕТА ЛИГА МЛАДИНСКИ ЛИГИ ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Победи и Академија ФМП Повеќе РЕЗУЛТАТИ Прва Лига Мажи 18. Кошаркарска Федерација на Република Северна Македонија - КФСМ Кошаркарска Федерација на Република Северна Македонија - КФСМ Преоден рок За Нас Документи Регистрирани играчи Тренерска Комисија Судиска Комисија Контакт Адреси клубови Заштита на лични податоци Информации од јавен карактер Почетна Вести Натпреварувања Натпреварувања мажи Натпреварувања жени 3x3 Куп Супер куп Репрезентации Репрезентации мажи Репрезентации жени Делегирања и билтени Резултати Статистика Статистика прва лига мажи Статистика жени Медиа Преземања ТРЕТА ЛИГА-МАЖИ: Гевгелија и Црн Дрим без грешка 20. 2023, 17:00 “Нез. Македонија” Скопје 93 - 83 Навико Академија ФМП ад Кожув ад 22. 2023, 19:00 “Шабан Трстена” Скопје 0 - 0 Чаир 2030 ад Пелистер ад 18. 2023, 18:00 “СРЦ Кале” Скопје 86 - 56 Работнички ад ГКК Охрид ад 22. 2023, 19:30 “СРЦ Кале” Скопје ТФТ Mozzart ад Скопје МЗТ Скопје Аеродром ад 19. 2023, 20:00 “ЈанеСандански(м)” Скопје 87 - 82 Феникс 2010 ад Еуро Никел 2005 ад 18. 2023, 19:00 “КК Вардар” Скопје 75 - 90 Вардар ад Гостивар ад # Тим ОН Поб Пор КД КП КР Бод 1 8 5 3 677 551 126 13 2 679 567 112 7 6 557 461 96 4 568 498 70 12 621 554 67 507 479 28 637 600 627 -27 9 614 718 -104 11 10 611 635 -24 767 -167 543 720 -177 Сите резултати ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Дерби во Маџари, гостува Шкупи Делегирање Втора лига-мажи - 7. Канал 5 пред 3 дена — (ПОТОК=) Италија Фудбалска репрезентација на Македонија пренос во живо 17 ноември 2023 Македонската фудбалска репрезентација до 21 година ... North Macedonia U19 🔴Пренос во живо Денес, 14 август ... преносот во живо. Лајв ејд. Локација, Лондон, Филаделфија. Години активност, 1985. Основачи, Боб Гелдоф и. Midge Ure. Датум, 13 јули 1985. Жанр, Поп-музика, Рок ... место на првенството ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија ќе игра против Украина, за 15. место ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија поразена од Унгарија ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија загуби од Исланд, следуваат битки за пласман од 9. до 16. Х. Николов” Скопје 50 КК Бутел Младинец 19. 2023, 16:00 “26 Април” Гевгелија 90 - 81 КК Гевгелија Феникс Спорт 19. 2023, 17:00 “Н. Борче” Скопје 96 - 57 КК Маџари ГБ Баскет Кам СЛОБОДЕН Овче Поле 529 462 516 399 117 426 297 129 429 380 49 402 320 372 376 -4 333 363 386 536 -150 315 382 -67 354 422 -68 275 400 -125 ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: МЗТ Скопје го предизвикува лидерот Делегирање Прва лига жени-група Б - 3. коло Делегирање Прва лига жени-група А - 6. коло РЕЗУЛТАТИ Прва A Лига Жени РЕЗУЛТАТИ Прва Б Лига Жени 19. 2023, 13:30 “Кирил и Методиј“ Каменица 85 - Баскет Кам 2011 ЖКК Куманово 2020 18. 2023, 16:00 “КК Вардар“ Скопје 60 - ЖКК Вардар ЖКК МЗТ Скопје Аеродром 19. 2023, 12:00 “Нико Нестор“ Струга 44 - 69 Струга 2009 ЖКК Бадел 1862 18. 2023, 15:00 “Јасмин“ Кавадарци 70 - 54 Пробаскет Кавадарци Крива Паланка 512 387 125 450 358 92 453 370 377 379 -2 401 -14 417 -41 448 -72 309 480 -171 КАЛЕНДАР 2023/2024 Распоред Прва Лига Мажи Распоред Втора Лига Мажи Распоред Трета Лига Мажи Исток Распоред Трета Лига Мажи Запад Распоред Прва А Лига Жени Распоред Прва Б Лига Жени Репрезентации Мажи СЕНИОРИ М20 М18 М16 М14 Александар Кукриќ: „Сите заедно, да се обидеме да направиме идни сениорски репрезентативци на Македонија“ Професорот Александар Кукриќ ги тестираше нашите најталентирани млади кошаркари (ФОТО) Познати се петте учесници во олимписките квалификации Ти Џеј Шортс е најдобриот стрелец во олимпските претквалификации Селекторот Василев по завршувањето на ЕП: „Главната цел ја остваривме, оставивме ‘простор’ за генерацијата која што доаѓа“ Известување за клубовите од младинските лиги за натпреварувачката сезона 2023/2024 Комплетиран е списокот на учесници на наредниот младински Евробаскет, Македонија меѓу великаните! Теодор Симиќ во идеалните пет на шампионатот ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија го освои 16. Live Streaming пред 13 часа — Македонија Англија пренос 20 ноември 2023 HD во живо [ПОТОК<<<]] Македонија Англија натпревар во живо 20 ноември 2023 пред 3 дена — . Football Live Tv-Cricket Live - Апликации на Google Play [стриминг@@@] Malta Фудбалска репрезентација на 11. Струга Вардар пренос 1 ноември 2023 31.10.2023 — Шкендија Тетово пренос во живо 08 (денес!! ) Македонија ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page