top of page

Professional Group

Public·149 members

ВО ЖИВО: Австрија до 21 години Македонија до 21 години 21.11.2023


9.11.2023 — Репрезентацијата на Македонија до 21 година во ноември ги продолжува квалификациите за пласман на Европското првенство во 2025 година во ...


Македонија Англија натпревар во живо 20 ноември пред 1 ден — Македонија до 21 Грузија до 21 16/11/2023 ТВ во жив | пред 4 дена — Репрезентацијата на Македонија до 21 година ги продолжува натпреварите во ... (((ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО!!))) Македонија до 21 Грузија пред 5 дена — Македонската репрезентација составена од фудбалери до 21 година овој месец ја очекуваат два натпревара, со Грузија во квалификациите за ... Македонија до 21 Грузија до 21 16/11/2023 ТВ во жив | пред 5 дена — Репрезентацијата на Македонија до 21 година ги продолжува натпреварите во циклусот квалификации за пласман на ЕП 2025 година во Словачка. Македонија Англија во живо 20 ноември 2023 пред 2 часа пред 9 часа — пред 2 часа — Резултат во живо од Македонија - Англија на 20 ноември 2023, 20:45. Фудбал, ЕП квалификации. Macedonia - England. Македонија до 21 ги стартува подготовките за Грузија и пред 8 дена — Младата репрезентација на Македонија до 21 година во октомври ја очекуваат два тешки натпревари против селекциите на Грузија и Австрија. На ... Раде Стојановски и неговите момци играат во Ријека, а мечот против норвешките ракометари е закажан со почеток во 17:30 часот. До 19 год | ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија Натпреварите Англија - Финска, со почеток во 13. 00 часот и Македонија - Италија со почеток во 15. 00 ч. ќе бидат пренесувани во живо. Футсал: Македонија до 19 години ремизираше со Футсал: Македонија до 19 години ремизираше со Германија. makfudbal; 19-01-2023. Македонската футсал репрезентација до 19 години ремизираше 3-3 против... (ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО) МАКЕДОНИЈА - ГЕРМАНИЈА - Спорт Плус МКSPORT+ MK | ПОРАЗЛИЧЕН ОД СИТЕ Покрај вообичаените вести, многу интервјуа, видеа, преноси во живо, колумни и најважно од сѐ, ВАШИ коментари и ставови за актуелни теми. Најголемо внимание и простор ќе им отстапиме на македонските спортисти, актуелни и потенцијални репрезентативци, младите таленти, но и Вам почитувани читатели, бидејќи со Вашето мислење, став, коментар, очекуваме подобро утре во македонскиот спорт. Како да слушате ФИФА Светско првенство во фудбал 2022 ВО ЖИВО и БЕСПЛАТНО на СБС радиоФИФА Светското првенство во фудбал 2022, започнува на 21 ноември 2022 година и ќе биде бесплатно преносувано на СБС во Австралија. Сите 64 натпревари од првенството ќе можете да ги слушате во живо и бесплатно на:DAB Дигитално радиоОнлајн на SBS Radio мобилна апликација | Како да слушатеСкенирајте ги и најдете ги нашите радио станици наменети за ФИФА Светското првенство 2022, SBS Football 1, 2 и 3 на вашето DAB дигитално радио, или преку бесплатната мобилна апликација SBS Radio, за да го слушате секој натпревар во живо на англиски и на други јазици. Группа сайта Global Rise Group [ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН@@]]((((] Шпанија до 17 години Македонија до 17 години пренос во живо 28 октомври 2023 Гледајте ВО ЖИВО: Германија до 19 години Македонија до ... [[ПОТОК<<<]] Македонија Англија натпревар во живо 20 Македонија до 21 Грузија до 21 натпревар во живо 16 пред 21 час — Германија 2023 — Гледајте ВО ЖИВО: Германија до 19 години Македонија до 19 години 14 ... Осум интернационалци за дуелите на У21 9.11.2023 — Репрезентацијата на Македонија до 21 година во ноември ги продолжува квалификациите за пласман на Европското првенство во 2025 година во ... Футсал: Македонија до 19 години ремизираше со Германија - МакФудбалМакедонската футсал репрезентација до 19 години ремизираше 3-3 против Германија на првиот натпревар од претквалификацискиот турнир за пласман во главната фаза квалификации за Европското првенство. Германците поведоа со 0-2, но Македонија направи пресврт за водство од 3-2. Сепак на крајот Германија дојде до реми. Следен ривал на футсал тимот до 19 години е репрезентацијата на Косово. Advertisement Ексклузивна колумна на Филип Лам – Џуд Белингем ќе го освојува светскиот фудбал Борусија Дортмунд би можела да ја искористи слабата фаза на Баерн Минхен и да... Автор makfudbal (ИН)ДИРЕКТ: Не е до менталитетот, до квалитетот е! Македонија имаше водство од 2-0 против Украина и, според зборовите на Барди, играше како... [ОНЛАЈН<] Во живо Македонија Англија гледајте 20 пред 1 ден — Македонија до 21 гледајте во живо Malta Фудбалска Гледајте ВО ЖИВО: Германија до 19 години Македонија Гледајте ВО ЖИВО: Германија до ... Светско првенство на ФИФА 2022 година, датуми и времеДо распоредот за коментари на повеќе јазици на СБС радио може да се пристапи Групна фаза: 21 ноември - 3 декември16-ет финални натпревари: 4 - 7 декемвриЧетврт-финални натпревари: 10-11 декемвриПолуфинални натпревари: 14 - 15 декемвриНатпревари за 3-то и 4-то место: 18 декемвриФинале на Светското првенство: 19 декемвриВо јазичните партнери за емитување се вклучени: BAND, beIN, RTP, ARD, SRF, RNE, Radio Oriental Montevideo, HRT, RFI, NHK, NOS, VRT, Polskie Radio, Seoul Broadcasting System. Како да гледатеГледајте го секој натпревар од Светското првенство на ФИФА 2022 ВО ЖИВО и БЕСПЛАТНО на SBS иГледајте ФИФА Светско првенство 2022 година, на ТВSBS и SBS VICELAND ќе бидат ексклузивен бесплатен дом за сите 64 натпревари, со вкупно 500 часа содржина на Светскиот куп на ФИФА што ќе се емитуваат на двата канали во текот на турнирот. Првиот натпревар оваа репрезентација (тогаш под името Западна Германија) го одиграла на 10 октомври 1979 година, кога загубила со 1-0 од Полска во Торуњ. Репрезентацијата се натпреварува во квалификациите за Европското првенство под 21 година, кое се одржува на секои две години. Досега Германија има две победи на натпреварувањето во 2009 и 2017. Настапи на меѓународни натпреварувања[уреди | уреди извор] Европско првенство за играчи под 21 година[уреди | уреди извор] како Западна Германија[уреди | уреди извор] настапи на првенството под 23 години Европското првенство за играчи под 21 година, најпрво се играло за играчи под 23 години во периодот 1972-1976. Година Пласман 1972 Четвртфинале 1974 Не се квалификувале 1976 Не учествувале настапи на првенството под 21 година 1978 1980 1982 Финале 1984 1986 1988 1990 како Германија[уреди | уреди извор] Слика од натпреварот Германија-Шпанија на Европското првенство 2009. До 21 год | ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија Македонија до 21: Минимален пораз од Грузија во Скопје · Иван Николов: Максимално пожртвувано и борбено во текот на сите 90 минути против Грузија · Македонија до ... Германија до 19 години Ма | Groupe de cspefurtado пред 7 дена — 10. 2023 Младата репрезентација на Македонија до 21 година во третот mk - пред: 4 часа Германски „Билд“ ја пренесува веста дека Баерн ..


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page