top of page

Professional Group

Public·149 members

Kosova Bjellorusia drejtpërdrejt 21 nëntor 2023 TV


4 ditë më parë — 6 sht 2023 — Kamp Europian U17 Kual - rezultati i drejtpërdrejtë, tabelat. Ndeshja Shqipëri ... [Falas*] Bjellorusia Kosova transmetim i ...


(TRANSMETO##) Shqipëria Polonia drejtpërdrejt falas 10 shtat 9 sht 2023 — [[Online@]] Republika Çeke Shqipëria transmetim i drejtpërdr [Falas*] Bjellorusia Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 19 q 19 qer 2023 — Ata u ... Edhe Bjellorusia gati për luftë: I përgjigjemi konfliktit nëse sulmohet RusiaPresidenti jetëgjatë i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko ka mbajtur një fjalim të premten në Kuvend përpara ligjvënësve bjellorusë lidhur me situatën e tensionuar në Ukrainë. Ai ka deklaruar se nuk dëshironte që të niste një luftë, por paralajmëroi se Bjellorusia sulmohej drejtpërdrejt do t’i përgjigjej ushtarakisht. A do ketë një luftë apo jo? Po, do ketë por vetëm në dy raste, nëse do ketë një sulm direkt kundër Bjellorusisë apo Rusisë. “Unë e kam kundërshtuar edhe atëherë idenë që të jetë në zgjedhje, duke marrë parasysh edhe kompetencat e përgjegjësitë, të jetë një zgjedhje drejtpërdrejt do të ishte kosto shtesë për publikun dhe mendoj që Kosova nuk ka nevojë ta ketë një president që del nga vota drejtpërdrejt, por duke parë pengesat dhe sfidat që ka Kuvendi i Kosovës për të zgjedh presidentin, e kemi parë në mandatin e kaluar me zgjedhjen e zotit Thaçi, kjo e bënë ndoshta më të diskutueshme këtë çështje se ne a guxojmë që të lëmë zgjedhjen e presidentit të jetë sfidues për institucionet e Kosovës, dhe që një kohë të gjatë mos të arrihet, ose të arrihet të zgjidhet në mënyrë jo mjaftueshëm me legjitimitet politik, kredibile, dhe ndoshta një zgjedhje alternative, e drejtpërdrejt do të ishte më e mirë për këtë çështje”, thotë ai. Kosova vendos sanksione të reja ndaj Federatës Ruse dhe 16 maj 2022 — Kosova vendos sanksione të reja ndaj Federatës Ruse dhe Bjellorusisë drejtpërdrejt ose tërthorazi të këtij grupi. Zëvendëskryeministri i ... ((Shiko Tv@@@)) Kosova Bjellorusia drejtpërdrejt 21 17 orë më parë — Kosova Izraeli drejtpërdrejt falas 12.11.2023 Sporti 12 sht - EAD 12 nën 2023 — Bjellorusia Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 19 q. Por, ... Sipas Kryeziut, nuk duhet të shkohet në zgjedhje të reja pa reformë zgjedhor “Pa e pasur një reformë substanciale, pa e pasur një reformë zgjedhore ne nuk mundemi, nuk kemi rregullatorë se si me ndryshu tjetër formë, kjo është vetëm reforma. Nëse ne shkojmë me një proces zgjedhor pa reformën zgjedhore mendoj që kemi me prodhu institucione, ose përfaqësim jo kredibil të mjaftueshëm, jo përfaqësues të mjaftueshëm ato që i kemi për vite të tëra”, thotë ai. Kryeziu flet për çështjen e zonave dhe listave të hapura, që sipas tij lista me 5 kandidatë është një problem i cili është duke prodhuar vota të pavlefshme. Ai shton se problem më i madh po krijohet me zhvendosjen e garës reale në procesi zgjedhor, që siç thotë ai kanë propozuar të jetë një kandidat një votë, apo maksimalisht të shkohet me tre kandidatë. Kryeziu: Kosova s’ka nevojë për president që del drejtpërdrejt nga populliDrejtori ekzekutiv i Institut Demokratik të Kosovës, Ismet Kryeziu, ka folur rreth procesit të reformës zgjedhore, punës në Kuvend dhe çështje të tjera aktuale në vend dhe idesë për zgjedhjen e presidentit të vendit me votë të drejtpërdrejtë nga populli. Ai thotë se pa një reformë zgjedhore nuk mund të prodhohen institucione kredibile. [[[SPORTI!]**]] Kosova Izraeli shiko live 12.11.2023 - Irish Dance 12 nën 2023 — ((SHIKO TV-)) Bjellorusia Kosova transmetim i drejtpërdrejtë [[[Jetoni]]... -Advertisement- Ballafaqimin mes Kosovës dhe Jordanisë mund ta ... (TV) Ishujt Faroe U17 Kosova U17 drejtpërdrejt falas 9 nënto 8 nën 2023 — Anglia U17 Kosova U17 transmetim i drejtpërdrejtë 06/11/2023[[[SHIKONI DREJTPËRDREJT> Ndeshja Shqipëri [Falas*] Bjellorusia Kosova transmetim i ... Autoritetet kanë nisur kërkimet për objektin dhe në këto operacione janë përfshirë një helikopter, dron dhe trupa tokësore të Forcave të Mbrojtjes Territoriale, tha një zyrtar i forcave të armatosura. Objekti fluturues ishte detektuar të premten në Bialovieza, që gjendet në afërsi të kufirit mes Polonisë dhe Bjellorusisë. Më pas është kryer një monitorim me radarë dhe të shtunën, rreth orës 12:30, objekti sërish është parë në hapësirën ajrore polake, thanë autoritetet. (Shikoni drejtpërdrejt-) Rumania Kosova shiko live 12 shtato 12 sht 2023 — 14 orë më parë — (Shikoni>>>>) Rumania Kosova drejtpërdrejt live 12 1%. [[[SPORTI>>]'']] Bjellorusia Kosova shiko live 19 qershor 2023 ... Sipas drejtorit të KDI-së, nuk duhet të shkohet me zgjedhje të reja pa reformë zgjedhore. Kryeziu thotë se të gjitha partitë politike në vend pajtohen në nevojën për reformë zgjedhore, veçse thotë se në çfarë niveli do të shkojë kjo reformë, a do të ketë përmbajtje të kornizës ligjore dhe krejt procesit zgjedhor, apo do të jetë më tepër për të mënjanuar parregullsitë teknike. Ndërkohë, për çështjen e zgjedhjes së presidentit me votë të drejtpërdrejtë nga populli, Kryeziu konsideron se Kosova nuk ka nevojë për një gjë të tillë. Nisin kërkimet për objektin fluturues që hyri në Poloni nga Bjellorusiaschedule16:56 - 13 Maj, 2023 Ministria e Mbrojtjes së Polonisë tha më 13 maj se ka detektuar një objekt në hapësirën e saj ajrore që kishte fluturuar nga drejtimi i Bjellorusisë. Autoritetet polake thanë se me gjasa ky objekt është një balonë vëzhguese. Ministria shkroi në Twitter se radari humbi kontakt me objektin humbi në afërsi të Ripinit, një qytet polak që gjendet 143 kilometra në veriperëndim të Varshavës. [[SHIKONI>>>>]***] Shqipëria Republika Çeke transmetim i dre ... DREJTPËRDREJTË Kosova-Zvicra, transmetimi direkt((SHIKONI DREJTPËRDREJT! )) Bjellorusia Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 19 q 19 qer 2023 — Ata u mblodhën ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page